Trakya Eski Kaşar Peyniri

Pastörize inek sütü ve mevsimine göre koyun, keçi sütü, peynir mayası ve tuz kullanarak üretilen ve olgunlaştırılan Trakya Eski Kaşar Peyniri, taze kaşar üretim aşamaları ile birbirine yakın bir üretim sürecine sahiptir. Peynir mayası sütün 60-80 dakikada içinde pıhtılaşmasını sağlayacak şekilde katılır. Baskılı süzme işlemi yapılır ve peynir suyu tamamen ayrılan pıhtı, istenen büyüklüklerde kesiler ve fermantasyona bırakılır.

Trakya Eski İnek Kaşarı

Alışverişe Başla

Trakya Eski İnek Kaşarı

Alışverişe Başla

 Edirne Eski Kaşar Peyniri

Peynir çeşitleri ile tüm Türkiye’de adını duyuran Akgünler Peynircilik, eski kaşar peyniri üretiminde lider firmadır. Trakya bölgesinde 75 yıldan fazla bir süredir faaliyetlerine devam ediyor. Günümüz teknolojisi ve üretim şartlarında eski kaşar peynir üretimi yaparak daima müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyor.

Fermantasyona bırakılan kaşar peyniri, istenen büyüklüklerde parçalar halinde kesilerek özel kaşar makinelerinde haşlanıyor, yoğuruluyor ve kalıplanıyor. Kalıplama işlemi tamamlandığında ise tuzlama işlemine tabi tutuluyor. Eski kaşarın kalitesini olgunlaşma süresi ve bu sürede kazandığı tat ve aroma etkiliyor. Bunun için de serin bir yerde muhafaza ediliyor.

Kahvaltıların Vazgeçilmezi Edirne Eski Kaşarı

Yarı sert bir yapıda olan eski kaşar, dilimlenebilir peynir grubundadır. Kahvaltı sofralarını süslerken, çorbalarda, salatalarda, hamur işlerinde ve daha birçok yerde kullanılarak damakları tatlandırır. Olgun kaşar olarak ta tanımlanan eski kaşar, olgunlaşma sürecinde birkaç kez çevrilir ve son aşamada ılık tuzlu su ile yıkanarak kurumaya bırakılır.

En kaliteli peynir çeşitleri ile adından söz ettiren Akgünler Peynircilik, süt ve süt ürünlerinde kurumsal bir firma olarak kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunuyor. Türkiye’nin her yerine gönderdiği peynir çeşitleri ile sofraları süslerken, eşsiz tadı lezzeti ve aroması olan peynirleri ile ilk tercihler arasında yer alıyor.

Yöresel Peynirin Gözde Peyniri Eski Kaşar

Yöresel peynir denildiğinde ilk akla gelen peynir çeşitlerinden olan eski kaşar, geçirdiği üretim süreci ile en lezzetli peynirler arasında ilk sırada yer alır. Akgünler Peynircilik‘in eşsiz üretim teknikleri ile ortaya çıkan bu lezzet, Türkiye’nin dört bir yanında tadı ve aroması ile adını duyuruyor. En kaliteli ve en hesaplı eski kaşar siparişi için Akgünler Peynircilik ile iletişime geçebilir, tadı, lezzeti ve aroması ile benzersiz olan eski kaşar peynirlerine en hesaplı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Hemen Sipariş Ver

Diğer Ürünlerimiz